Foursquare hesap açma ve giriş

Foursquare Hesap açma ve Giriş işlemleri

Foursquare bildiğiniz gibi, mekansal tabanlı bir sosyal uygulama, yiyecek, gece hayatı veya popüler mekanları işaretleyebileceğiniz, arkadaşlarınıza ile paylaşarak önerebileceğiniz bir uygulamadır.

Gittiğiniz mekanlarda Check-in yaparak arkadaşlarınıza orada olduğunuzu bildirebileceğiniz bir konumsal tabanlı bir uygulamadır ve Android, İos, Windows Phone için mobil uygulamaları bulunur. Yazımızın en kısmında resmi indirme linklerini bulabilirsiniz.

Foursquare hesap açma seçenekleri

Foursquare kullanabilmek için bir hesaba sahip olmanız gerekmektedir, Foursquare hesabı oluşturmak ve açmak için Foursquare size bir kaç seçenek sunar, bu seçenekler ise varsa bir Google hesabı yada Facebook hesabıdır, ayrıca bu hesaplara sahip değilseniz, Foursquare kayıt olarak kullanabilirsiniz.

Foursquare Hesabı oluşturma

Foursquare hesabına sahip olabilmek için kayıt işlemini anlatmaya başlayalım, Foursquare web sayfasına giderek, “Kayıt Ol” butonun absarak, kayıt olma seçeneklerinin karşımıza gelmesini bekliyoruz.

Foursquare Kayıt olma seçenekleri

Foursquare hesap açabilmek için daha önce bahsettiğimiz Google veya Facebook hesaplarından bir tanesini kullanabiliriz, bu şekilde hesap oluşturmak bize zaman kazandırır ve daha hızlı hesabımızı açarak kullanabiliriz.

Foursquare kayıt ol butonuna bastığımızda karşımıza bu seçenekler gelmektedir. Bu seçenekler içinde bir de “e-postanı kullan” seçeneği yer alır, bu seçenek ise, kayıt formunu doldurarak Foursquare hesabı oluşturmaya yarar, bu durumda diğer hesaplarımızı kullanmamış oluruz.

Facebook ve Google hesaplarından birisiyle kayıt olacaksak, bunlardan kullanmak istediğiniz hesap türüne tıklayarak gerekli izinleri vermek suretiyle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook ile kayıt ol seçeneğini kullandığımız da gelen Facebook giriş bilgilerimizi girdikten sonra gerekli izni vererek Foursquare hesabımızı Facebook ile oluşturmuş oluruz.

Foursquare hesabımızı Google hesabını kullanarak oluşturmak istersek o zaman “Google ile Kayıt ol” seçeneğini kullanmamız gerekir, bu durumda karşımıza gelen Google hesabına gerekli izinleri vermemiz gereklidir eğer bilgisayarımızda birden fazla Google hesabı tanım ise, bu hesaplardan birisini seçmemiz gerekir, ok ile işaretli kısımda hangi hesabımız ile Foursquare hesabımızı oluşturduğumuz görülecektir.

Foursquare Formu doldurarak kayıt olma

Son olarak bu hesaplar dışında kendi hesabımızı oluşturabiliriz, bu durumda kendimize ait bir e-posta adresini kullanarak Foursquare hesabı açabiliriz.

Foursquare hesabını form doldurmak suretiyle açmaya karar verdiyseniz, o zaman aşağıdaki online kayıt formunu doldurmaya başlayınız. İlk alana e-posta adresinizi girdikten sonra, şifrenizi belirleyiniz. isim Soy isim ve doğum tarihi bilgilerini de doldurduktan sonra cinsiyet bilginizi girin.

İsteğe bağlı olarak bir profil fotoğrafı da yükleyebiliriz, formun tüm alanlarını doldurduktan sonra “Kaydol” butonuna basarak Foursquare hesabımızı oluşturmuş oluruz.

 

https://tr.foursquare.com/

Foursquare mobil uygulamasını indirin

Foursquare mobil cihazlarda çalışan bir uygulamadır, Android, İos ve Windows mobile sistemlerinde çalışabilir, size düşen ise mobil telefonunuzun çalıştığı işletim sistemine uygun olan sürümü indirmek ve kayıt olurken oluşturduğunuz bilgileri kullanarak hesabınıza giriş yapmaktır.

Bir Cevap Yazın