Facebook a kaydolmak ve Giriş Yapmak

Facebook’a kaydolma ve Giriş

Facebook sosyal paylaşım sitesi, dünyada en popüler ve kullanım olarak en çok rağbet gören bir tanesidir. Facebook’a kaydolmak için bir cep telefonu yada Gmail, Msn, Outlook, Hotmail, Mynet, Yahoo benzeri bir  e-posta adresi gereklidir. Ayrıca Facebook kullanabilmek için bir hesabınızın olması gerekmektedir. Bu sebeple Facebook’a kaydolmak zorundasınız. Facebook’a kaydolmak için 18 yaşından büyük olmalı ve kendinize ait bir e-posta/e-mail hesabınızın da olması gerekmektedir. Facebook’a kaydolmak isteyenler ama bunu nasıl yapacağı konusunda yardıma ihtiyacı olanlar için Facebook’a kaydolmak hakkında resimli anlatım ile nasıl kolayca Facebook’a kaydolabilirler bilgiler verilecektir.

Facebook’a kaydolmak için e-posta servisleri

Ayrıca Facebook ‘a kaydolmak için geçerli bir e-posta adresiniz yoksa, almak için yardıma ihtiyacınız varsa, daha önce anlattığımız e-posta adreslerine kaydolma ve hesap açma işlemlerinin anlatıldığı, “Eposta açma ve kaydolma” nasıl yapılır? isimli yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Facebook’a Kaydolma işlemi

Facebook’a kaydolmak için sitenin ana sayfasında yer alan bir formu doldurmalısınız. Facebook’a kaydolma formunda sizden çok fazla kişisel bilgiler istenmez, sadece ad, soyad ve bir e-posta adresi istenecektir.

Facebook’a kaydolma işlemini anlatmaya başlayalım, ilk olarak formu doldurmaya başlayalım. Yeni bir hesap oluşturma formunda ilk olarak adınız ve soyadınızı yazmanız istenir, bu bilgileri doldurmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken, başkası adına bir hesap açmamalısınız yada ünlü birisine ait bir hesap açmanız durumunda sistem buna izin vermeyecektir.

Facebook’a kaydolma formunda diğer bilgiler ise bir s-posta adresi veya cep telefonu bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu iki bilgiden en az bir tanesini girmeniz gereklidir. Facebook’a kayıt için mutlaka bir cep telefon numarası vermeniz zorunlu değildir, ama cep telefonu bilgisi ile şifrenizi unutmanız yada hesabınızın çalınması durumunda kurtarma işlemi daha kolay ve basit olmaktadır. Ama dediğimiz gibi bu bilgiyi vermek tamamen size kalmıştır.

Kendinize ait bir e-posta adresi yazarak devam edebilirsiniz, ama hesabınızı kullanabilmek için bu e-posta daresine bir onaylama e-postası gönderilecektir. Facebook’a kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresine erişiminiz olduğundan emin olun.

Facebook’a kayıtta şifre belirleme

Facebook’a kayıt olma ve hesap açma işleminde Şifre belirleme için, hemen altına aynı bilgiyi tekrar yazın, bu bilgiyi iki defa yazmanızın nedeni, herhangi bir yazım yanlışına karşı bir güvenlik önlemidir. Daha sonra hesabınıza ait bir şifre belirlemeniz gereklidir, şifrenizi çok basit ve kolay, sizi tanıyanların tahmin edebilecekleri, veya bilindik harf veya rakamlardan seçmemelisiniz. Şifreniz hesap güvenliğiniz için oldukça önemlidir ve şifrenizi belirlerken, hem harf hemde rakamlar hatta büyük, küçük karakterlerden seçmeli ve içinde mutlaka bir özel karakter de eklemelisiniz.

Facebook’a kayıt formunda doğum tarihinizi, açılır kutudan seçmelisiniz. Bu bilgiyi neden vermem gerekli diye düşünüyorsanız, doğum tarihi seçim kutusu yanındaki “Doğum tarihimi vermem neden gerekiyor?” seçeneğine tıklayarak, bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Facebook’a kaydolma işleminde son olarak cinsiyetiniz seçerek işaretleyiniz ve hemen altındaki “Hesap aç” butonuna tıklayarak hesabınızı oluşturunuz.

 

Facebook’a kayıt ile ilgili olarak sizlere detaylı olarak her işlem adımını anlattık, bu bilgiler doğrultusunda artık Facebook’a kolaylıkla kayıt olabilirsiniz. Facebook’a kaydolma konusunda sorunlar yaşıyorsanız, yorum bölümünden bizlere ulaşarak, takıldığınız noktalar için, sizlere yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.

Facebook’a Kaydolun

Bir Cevap Yazın