Face açma ve giriş

Facebook açma ve giriş nasıl yapılır?

Facebook’ta hesap açma ve giriş işlemleri nasıl yapılır? Face açmak istiyorum, Face girişi  nasıl yapılır? Facebook’ta kolay hesap açma ve oturum açma nasıl yapılır? 2015 Face açma işlemi resimli anlatımını bulabilirsiniz. Facebook kullanıcıları için hesap açma işlemi nasıl yapılır?

Facebook açma işlemi nasıl yapılır?

Facebook Hesap açma işlemleriniz için Facebook anasayfasından küçük bir form doldurmalı ve geçerli e-posta hesabınıza gelen onay linkini tıklamanız gereklidir. Facebook sosyal paylaşım sitesini kullanabilmek için üye olmalısınız, üye olmadan ve bir hesap açmadan, arkadaşlarınızı ekleyemez, kişi profillerini göremez ve paylaşımda bulunamazsınız. Bu sebeple geçerli bir hesaba sahip olmalısınız. Facebook hesap açma için aşağıda anlatılanları uygulayınız, Face hesabınız kolayca açılacaktır.

Face Kaydolma

Facebook.com anasayfasına giriş yapınız, anasayfada bulunan formu eksiksiz olarak doldurunuz. Bu formda neler bulunur ve bu bilgiler gereklimidir? Facebook kaydolma için bu bilgileri vermek zorundamıyım? Facebook’a kaydolmak tamamen ücretsizdir ve ücretsiz kalacağı belirtilmektedir.

Face cep numarası ve e-posta bilgisi

Face açmada ilk olarak, Adınız ve Soyadınızı girmelisiniz, buraya gerçek isim bilgilerinizi girip girmemek tamamen size kalmıştır. Hemen altında ise cep telefonu numaranızı veya e-posta adresinizi girmelisiniz. Cep telefon bilginizi vermek zorunda değilsiniz, ancak telefon bilgisi verirseniz, ileride hesabınız çalındığında geri almanız kolay olacaktır. Cep numaranızı vermek istemiyorsanız, size ait bir e-posta adresini girin.  Bu bilgileri ilgili kutulara girin, iki kere aynı bilgiyi girmeniz gerekmektedir.

Facebook şifre belirleme

Face açarken giriş yapma esnasında kullanacağınız bir şifre belirlemeyi bu alandan yaparsınız. Burada “Yeni şifre” yazan yere bir şifre belirleyin, şifreniz en az 8 karakterden oluşmalıdır ve içinde hem harf hemde rakamlar olmalıdır, extra olarak özel karakterlerde kullanabilirsiniz. Belirleyeceğiniz güçlü şifre hesabınızın güvenliği için oldukça önemlidir.

Facebook doğum tarihi bilgisi

Face hesabı açarken doğum tarihi bilgisi vermekte önemlidir, Facebook’a 18 yaşından küçük kişiler kaydolmazlar, ancak doğum tarihinizi yanlışlıkla 18 yaşın altı şeklinde girerseniz, kaydolamazsınız. Facebook doğum tarihi bilginizi ilgili açılır kutudan; Gün/Ay/Yıl şeklinde seçiniz.

Son olarak cinsiyetinizi seçiniz ve “Kaydol” butonuna basarak kaydolma formunu onaylayınız. Son olarak kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinize veya cep telefonunuza gelen onay linkini yada kodunu girerek hesabınızı onaylayınız. Yapacaklarınızın hepsi bu kadar, artık Face giriş ve oturum açam işleminizi yapabilirsiniz.

face-aç-kaydol

Facebook hesap açma için tıklayınız

Facebook girişi oturum açma

Facebook kaydolma işlemini bitirdikten sonra sıra geldi giriş yapmaya. Facebook hesabınıza giriş yapmak için, gene Facebook anasayfasından kullanıcı adı ve şifrenizi kullanmalısınız. Facebook anasayfasında mavi renkli alanda belirtilen alanlardaki bilgileri tam ve doğru olarak doldurunuz. Eğer cep telefonu ile kayıt olduysanız cep telefon bilginizi, e-posta ile kayıt olduysanız e-posta adresinizi giriniz ve kayıt olurken belirlediğiniz şifrenizi yazarak “Giriş Yap” butonuna basınız. Hesabınıza giriş yapmış oldunuz.

face-aç-kaydol-aç

Facebook giriş için tıklayınız

26 Comments on “Face açma ve giriş”

Bir Cevap Yazın